İlham Əliyev Ağcabədidə Gənclər Mərkəzinin açılışında iştirak etmişdir
29 avqust 2013-cü il tarixdə Prezident İlham Əliyev Ağcabədidə Gənclər Mərkəzinin açılışında iştirak etmişdir. Dövlət başçısı mərkəzin rəmzi açılışını bildirən lenti kəsdi, burada yaradılan şəraitlə tanış oldu. Azərbaycan Prezidentinə məlumat verildi ki, binanın tikintisinə ötən ilin iyulunda başlanılmış, bu ilin avqustunda başa çatdırılmışdır. Şəhərin ən gözəl binalarından olan Gənclər Mərkəzinin ümumi sahəsi üç min kvadratmetrdir.
Mərkəzin foyesində ümummilli lider Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin ictimai-siyasi fəaliyyətinin müxtəlif məqamlarını, həmçinin gənclərlə görüşlərini əks etdirən fotolardan ibarət guşələr vardır. Mərkəzin yaradılmasında əsas məqsəd yeniyetmələr arasında elmi-texniki biliklərin təbliği, onların elmi-yaradıcı təşəbbüslərinin artırılması və bu sahədə istedadlı gənclərin üzə çıxarılmasıdır. Bunun üçün ayrıca internet otağı vardır. Bütün kompyuterlər internetə qoşulmuşdur. Gənclər Mərkəzində kompyuter bilikləri və xarici dil üzrə xüsusi kursların təşkili də planlaşdırılır.
Burada, həmçinin iclas və akt zalları, atıcılıq otağı, 3D kinozalı, linqafon otağı, elektron kitabxana və digər yardımçı otaqlar vardır. Müasir avadanlığın quraşdırıldığı atıcılıq salonunda gənclərin bu sahədə ibtidai hazırlıq keçmələrində və onların interaktiv, pnevmatik avtomatdan atəşaçma bacarıqlarının yüksəldilməsi üçün məqsədyönlü işlər aparılacaqdır. Bu mərtəbədə fəaliyyət göstərən disko-barda ən müasir akustika sistemi quraşdırılmışdır. Binanın birinci mərtəbəsində oyun zalı yaradılmışdır. Burada müxtəlif növ oyun aparatları, dördcərgəli boulinq zalı, balacalar üçün “Labirint” oyun guşəsi fəaliyyət göstərəcəkdir. İkinci mərtəbədə gənclər kafesi yaradılmışdır. Bildirildi ki, elektron kitabxananın fondunda ulu öndər Heydər Əliyevin və Prezident İlham Əliyevin siyasi fəaliyyətinə həsr edilən, eləcə də uşaqlar üçün və digər sahələrə dair kitablar toplanmışdır. Bir sözlə, mərkəz gənclərin asudə vaxtlarının səmərəli təşkilində, onların ictimai fəallığının yüksəldilməsində mühüm rol oynayacaqdır. Prezident İlham Əliyev Gənclər Mərkəzi ilə tanışlıqdan sonra tapşırıq və tövsiyələrini verdi.

Ильхам Алиев присутствовал на открытии Молодежного центра в Агджабади.
29 августа 2013 года Президент Ильхам Алиев принял участие в открытии Центра молодежи в Агджабеди. Глава государства разрезал ленту, символизирующую открытие центра, и ознакомился с созданными здесь условиями. Президенту Азербайджана было сообщено, что строительство здания началось в июле прошлого года и было завершено в августе текущего года. Общая площадь Центра молодежи, являющегося одним из красивейших зданий города, составляет три тысячи квадратных метров.
В фойе центра имеются уголки с фотографиями, отражающими различные моменты общественно-политической деятельности общенационального лидера Гейдара Алиева и Президента Ильхама Алиева, а также их встречи с молодежью. Основной целью создания центра является пропаганда научно-технических знаний среди подростков, повышение их научно-творческих инициатив и выявление талантливой молодежи в этой области. Для этой цели предусмотрен отдельный интернет-зал. Все компьютеры подключены к интернету. В Центре молодежи также планируется организация специальных курсов по компьютерной грамотности и иностранным языкам.
Здесь также имеются залы для заседаний и актовые залы, тир, 3D-кинозал, лингафонный кабинет, электронная библиотека и другие подсобные помещения. В стрелковом зале, оснащенном современным оборудованием, будет проводиться целенаправленная работа по начальной подготовке молодежи в этой области и совершенствованию их навыков стрельбы из интерактивных пневматических автоматов. В диско-баре, функционирующем на этом этаже, установлена самая современная акустическая система. На первом этаже здания создан игровой зал. Здесь будут действовать различные виды игровых автоматов, четырехполосный боулинг-зал, игровой уголок «Лабиринт» для малышей. На втором этаже создано молодежное кафе. Было отмечено, что в фонде электронной библиотеки собраны книги, посвященные политической деятельности великого лидера Гейдара Алиева и Президента Ильхама Алиева, а также литература для детей и по другим отраслям. Словом, центр будет играть важную роль в эффективной организации досуга молодежи и повышении ее общественной активности. После ознакомления с Центром молодежи Президент Ильхам Алиев дал свои поручения и рекомендации.