Bərdə rayonunda yaşayış kompleksi
Bu layihə çərçivəsində 11 hektar sahəni əhatə edən yeni yaşayış kompleksində 588 mənzil, 640 şagird yerlik məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, ATS və digər inzibati binalar tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Bərdənin kommunikasiya şəbəkələrinə qoşulub. Kompleksin tikintisinə 2014-cü ilin iyun ayında başlanılıb və 2015-ci ilin mart ayında tam başa çatdırılıb. Yeni kompleks qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış 90-cı yaşayış kompleksidir.
Fərdi evlər, sosial obyektlərMəktəb, uşaq bağçasıATS binasıİnzibati binalar və s
2015
Bərdə rayonu
11 hektar
Prezident İlham Əliyev mənzillərə baxdı.
Burada yaradılan şərait göstərir ki, Azərbaycanın sürətli sosial-iqtisadi inkişafının əsas xarakterik xüsusiyyətlərindən biri də ölkədə həyata keçirilən siyasətin müsbət nəticələrinin hər bir vətəndaşın həyatında öz əksini tapması, insanların rifah halının yaxşılaşmasıdır.
Burada yeni məhəllənin sxeminə və maketinə baxan Prezident İlham Əliyevə məlumat verildi ki, 11 hektar sahəni əhatə edən yeni yaşayış kompleksində 588 mənzil, 640 şagird yerlik məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, ATS və digər inzibati binalar tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Bərdənin kommunikasiya şəbəkələrinə qoşulub. Kompleksin tikintisinə 2014-cü ilin iyun ayında başlanılıb və bu ilin mart ayında tam başa çatdırılıb. Yeni kompleks qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış 90-cı yaşayış kompleksidir.

В рамках данного проекта в новом жилом комплексе площадью 11 гектаров были построены 588 квартир, школа на 640 ученических мест, детский сад на 140 мест, АТС и другие административные здания. Сети водо-, электро- и газоснабжения подключены к коммуникационным сетям Барды. Строительство комплекса началось в июне 2014 года и было полностью завершено в марте 2015 года. Новый комплекс является 90-м по счету жилым комплексом, построенным для беженцев и вынужденных переселенцев.
2015
Бардинский район
11 гектаров
Президент Ильхам Алиев осмотрел квартиры.
Созданные здесь условия показывают, что одной из основных характерных особенностей стремительного социально-экономического развития Азербайджана является то, что положительные результаты проводимой в стране политики отражаются на жизни каждого гражданина и улучшении благосостояния людей.
Президенту Ильхаму Алиеву, ознакомившемуся здесь со схемой и макетом нового квартала, было сообщено, что в новом жилом комплексе площадью 11 гектаров построены 588 квартир, школа на 640 ученических мест, детский сад на 140 мест, АТС и другие административные здания. Сети водо-, электро- и газоснабжения подключены к коммуникационным сетям Барды. Строительство комплекса началось в июне 2014 года и было полностью завершено в марте текущего года. Новый комплекс является 90-м по счету жилым комплексом, созданным для беженцев и вынужденных переселенцев.