Bərdə rayonunda yaşayış kompleksi
Bu layihə çərçivəsində 11 hektar sahəni əhatə edən yeni yaşayış kompleksində 588 mənzil, 640 şagird yerlik məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, ATS və digər inzibati binalar tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Bərdənin kommunikasiya şəbəkələrinə qoşulub. Kompleksin tikintisinə 2014-cü ilin iyun ayında başlanılıb və 2015-ci ilin mart ayında tam başa çatdırılıb. Yeni kompleks qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış 90-cı yaşayış kompleksidir.
Fərdi evlər, sosial obyektlərMəktəb, uşaq bağçasıATS binasıİnzibati binalar və s
2015
Bərdə rayonu
11 hektar
Prezident İlham Əliyev mənzillərə baxdı.
Burada yaradılan şərait göstərir ki, Azərbaycanın sürətli sosial-iqtisadi inkişafının əsas xarakterik xüsusiyyətlərindən biri də ölkədə həyata keçirilən siyasətin müsbət nəticələrinin hər bir vətəndaşın həyatında öz əksini tapması, insanların rifah halının yaxşılaşmasıdır.
Burada yeni məhəllənin sxeminə və maketinə baxan Prezident İlham Əliyevə məlumat verildi ki, 11 hektar sahəni əhatə edən yeni yaşayış kompleksində 588 mənzil, 640 şagird yerlik məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, ATS və digər inzibati binalar tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Bərdənin kommunikasiya şəbəkələrinə qoşulub. Kompleksin tikintisinə 2014-cü ilin iyun ayında başlanılıb və bu ilin mart ayında tam başa çatdırılıb. Yeni kompleks qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış 90-cı yaşayış kompleksidir.

Within the framework of this project, 588 apartments, a school for 640 students, a kindergarten for 140 children, an automatic telephone station (ATS), and other administrative buildings were constructed in a new residential complex covering an area of 11 hectares. Water, electricity, and gas supply networks were connected to Barda's communication networks. The construction of the complex began in June 2014 and was fully completed in March 2015. The new complex is the 90th residential complex built for refugees and internally displaced persons.
2015
Barda district
11 hectares
President Ilham Aliyev inspected the apartments.
The conditions created here show that one of the main characteristic features of Azerbaijan's rapid socio-economic development is that the positive results of the policy implemented in the country are reflected in the life of every citizen and the improvement of people's welfare.
President Ilham Aliyev, who viewed the layout and model of the new neighborhood here, was informed that 588 apartments, a school for 640 students, a kindergarten for 140 children, an automatic telephone station (ATS), and other administrative buildings were constructed in the new residential complex covering 11 hectares. Water, electricity, and gas supply networks have been connected to Barda's communication networks. The construction of the complex began in June 2014 and was fully completed in March of this year. The new complex is the 90th residential complex built for refugees and internally displaced persons.