Mingəçevir şəhərində yaşayış kompleksi
12 hektar sahəni əhatə edən bu məhəllədə 596 ev, məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, tibb məntəqəsi, klub-icma mərkəzi, poçt binası tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Mingəçevir şəhərinin kommunikasiyalarına qoşulub. Yeni məhəllə Məcburi Köçkünlərin İnkişaf Fondunun sifarişi ilə inşa olunub. Məhəllənin tikintisinə 2014-cü ilin may ayında başlanılıb və 2015-ci ilin fevralında tam başa çatdırılıb. Yeni yaşayış kompleksi qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış sayca 89-cu yaşayış kompleksidir.
Fərdi evlər, sosial obyektlərMəktəb, uşaq bağçasıPoçt binasıKlub-icma mərkəziTibb məntəqəsiİnzibati binalar və s
2015
Mingəçevir şəhəri
12 hektar
Yeni yaşayış kompleksinə Mingəçevir şəhərində yataqxanalarda müvəqqəti məskunlaşmış məcburi köçkün ailələri köçürüləcək.
Dövlət başçısı 480 şagird yerlik məktəb binasında yaradılan şəraitlə tanış oldu.
Yüksək keyfiyyətlə inşa olunan, müasir avadanlıqla təchiz edilən bu təhsil ocağında təlim-tədris üçün hər cür şərait yaradılıb.
Burada yeni yaşayış kompleksinin sxeminə və maketinə baxan Prezident İlham Əliyevə məlumat verildi ki, 12 hektar sahəni əhatə edən bu məhəllədə 596 ev, məktəb, 140 yerlik uşaq bağçası, tibb məntəqəsi, klub-icma mərkəzi, poçt binası tikilib. Su, elektrik və qaz təchizatı şəbəkələri Mingəçevir şəhərinin kommunikasiyalarına qoşulub. Yeni məhəllə Məcburi Köçkünlərin İnkişaf Fondunun sifarişi ilə inşa olunub. Məhəllənin tikintisinə 2014-cü ilin may ayında başlanılıb və bu ilin fevralında tam başa çatdırılıb. Yeni yaşayış kompleksi qaçqın və məcburi köçkünlər üçün salınmış sayca 89-cu yaşayış kompleksidir.
Dövlət başçısı yaşayış kompleksinin uşaq bağçasında da oldu və burada yaradılan şəraitlə maraqlandı. Qeyd olundu ki, uşaq bağçasında da yüksək şərait yaradılıb.

Жилой комплекс в городе Мингячевир
В этом микрорайоне площадью 12 гектаров построены 596 домов, школа, детский сад на 140 мест, медицинский пункт, клуб-общинный центр и здание почты. Сети водоснабжения, электроснабжения и газоснабжения подключены к коммуникациям города Мингячевир. Новый микрорайон был построен по заказу Фонда развития вынужденных переселенцев. Строительство началось в мае 2014 года и было полностью завершено в феврале 2015 года. Новый жилой комплекс является 89-м по счету поселком, заложенным для беженцев и вынужденных переселенцев.
Частные дома, социальные объектыШкола, детский садЗдание почтыКлуб-общинный центрМедицинский пунктАдминистративные здания и т.д.
2015
Город Мингячевир
12 гектаров
В новый жилой комплекс будут переселены семьи вынужденных переселенцев, временно проживающие в общежитиях города Мингячевир.
Глава государства ознакомился с условиями, созданными в здании школы на 480 ученических мест.
В этом учебном заведении, построенном с высоким качеством и оснащенном современным оборудованием, созданы все условия для обучения и преподавания.
Президенту Ильхаму Алиеву, ознакомившемуся со схемой и макетом нового жилого комплекса, было сообщено, что в этом квартале площадью 12 гектаров построены 596 домов, школа, детский сад на 140 мест, медицинский пункт, клуб-общинный центр и здание почты. Сети водоснабжения, электроснабжения и газоснабжения подключены к коммуникациям города Мингячевир. Новый микрорайон был построен по заказу Фонда развития вынужденных переселенцев. Строительство квартала началось в мае 2014 года и было полностью завершено в феврале текущего года. Данный жилой комплекс является 89-м по счету поселком, заложенным для беженцев и вынужденных переселенцев.
Глава государства также посетил детский сад жилого комплекса и поинтересовался созданными здесь условиями. Было отмечено, что в детском саду также созданы условия высокого уровня. Затем